Peter Urbanec, těší mne

Jsem kouč, trenér, motivátor, konzultant a spíkr. Mám talent na to jednat s lidmi, vzbudit v nich emoce, rozproudit energii a touhu dokázat něco velkého. Umím dávat do pohybu věci, které se nepohnuly třeba celé věky. Taky jsem manžel jedné skvělé ženy a otec tří báječných dětí. A moc se těším, až se s vámi setkám.

Můj příběh

Začnu trochu netradiční otázkou. Opravdu platí, že co tě nezabije, to tě posilní? Inu, vysvětlete to jedenáctiletému chlapci, kterému právě tragicky umírá milovaný otec. Chlapci, který ve stínu dvou sourozenců nedostane nikdy nic zadarmo. Vysvětlete to puberťákovi, který musí trávit léto na brigádě, přestože by si raději naplno užíval prázdninové svobody. A vysvětlete to mladému muži na prahu dospělosti, který z různých důvodů musí přistoupit na studium “Provozu a ekonomiky dopravy” v rodné Žilině, přestože ze všeho nejvíc touží po studiu psychologie na bratislavské univerzitě.

Jasně. Kdybyste na mě Miltonův citát vytáhli v mých sedmnácti, asi vás vyprovodím s nějakou přidrzlou poznámkou. Dnes už ale význam těch slov doopravdy chápu a můžu s klidem říct, že vše, co se v mém životě událo, beru jako obrovský dar. Jen díky němu jsem v sobě dokázal probudit svůj vnitřní potenciál a sílu, kterou teď mohu předávat ostatním.

Pracovní začátky

Svou kariéru jsem odstartoval za hlubokého socialismu na poště, kde jsem rozvážel trabantem telegramy. Jako zázrakem mi tehdy dali plný úvazek, přestože jsem byl denní student vysoké školy. Kdyby mi na to nepřišli a trabanta mi nesebrali, možná rozvážím telegramy dodnes.

V druháku na vysoké se mi narodil první syn, čímž na mých bedrech najednou přistála povinnost živit rodinu. Přivydělával jsem si proto po večerech jako číšník, než jsem po ukončení studia nastoupil jako dispečer žilinské městské dopravy. O sobotách a nedělích jsem navíc jezdil jako šofér autobusu, což mi vydělalo víc, než kdybych jako manažer vedl 200 lidí. Když jsem to nedávno vyprávěl v Americe, nikdo mi nevěřil.

Revoluce a první podnikání

Po revoluci jsem odešel pracovat jako číšník na lodi. Makali jsme neuvěřitelných 14 hodin denně, 7 dní v týdnu. Neumím si představit lepší trénink toho, co člověk vydrží. V té době jsem se také dostal k prvnímu tréninku soft skills a konečně pochopil, že právě to chci dělat. Začal jsem se věnovat studiu psychologie a po roce pobytu v USA rozjel se svou ženou první firmu.

Začal jsem pracovat jako konzultant a pomáhal i jiným lidem odstartovat jejich vlastní byznys. S obrovským nadšením jsem školil a pořádal manažerské tréninky, zatímco se moje paní starala o ekonomiku a zázemí. Pamatuji se na svůj první trénink, jako by to bylo včera. Nazval jsem ho “Netradiční formy marketingu a motivace lidí v hoteliérství”. Smíchal jsem tenkrát jablka s hruškami, podle feedbacku účastníků to ale vůbec nevadilo. Všichni se shodli na jednom – umím motivovat, inspirovat a nakopnout.

Nechtěl jsem být ale dalším z řady konzultantů, co si obsah svých školení někde načetli, a začal pracovat na získání vlastních zkušeností. Rozjeli jsme několik byznysů – cestovní kancelář, informační centru, dokonce jsme koupili na úvěr hotel. A úvěr to byl šílený. Plavající 17–23% úrok s pětiletou splatností…

I když se nám v hoteliérství dařilo, splatit tak vysoký úvěr do 5 let byla utopie a já příliš nezkušený investor. Hotel jsme s pomocí banky nakonec prodali s nulovým ziskem, naštěstí ale i s nulovou ztrátou a obrovskými zkušenostmi navrch.

Zpět ke vzdělávání

A tak jsem se v roce 1998 ošlehaný větrem podnikání vrhnul zpět ke vzdělávání dospělých. O dva roky později jsem investoval do vlastního tréninkového centra v Liptovském Jánu a všechno najednou začalo nabírat na obrátkách.

Přibývali trenéři, projekty, expandovali jsme do zahraničí. V letech 2003–2004 jsem dokonce působil jako interní člen týmu trenérů při zrodu jedné z největších pojišťoven na světě, která v tu dobu vstupovala na slovenský trh. Dodnes mám zásadu, že trenér-konzultant musí být v terénu. To je podmínka pro všechny trenéry, kteří pracují po mém boku.

V roce 2014 jsem vypustil do světa svůj první internetový kurz Radost z prodeje, který mi ukázal, že právě online vzdělávání má obrovský smysl. Díky němu můžu oslovit ne desítky, ale třeba i tisíce lidí, kterým mohu pomoci v jejich vlastním rozvoji. A to je moje poslání především. I proto jsem s tvorbou online kurzů pokračoval a rok poté představil komplexní online tréninky Motivační impulzy a pro manažery Manažerské impulzy.

Co dělám dnes

Mám tři úžasné dospělé děti, s mou báječnou ženou vlastním krásné tréninkové centrum v Nízkých Tatrách a kolem sebe tým skvělých lidí a klientů v obchodních, finančních i výrobních společnostech. A především neuvěřitelné know-how založené na reálných zkušenostech, které už mi nikdo v životě nevezme.

A co bude dál? Moje plány jsou velké, tak se těšte!

číst více

Tréninky

Ve vlastním tréninkovém centru v Nízkých Tatrách pravidelně pořádám třídenní tréninky osobního rozvoje, managementu a leadershipu či vyjednávání.

Kempy

Jednou za čas uspořádám intenzivní rozvojový kemp pro ty, kteří chtějí ve svém osobním životě či kariéře začít od znova a dosáhnout výjimečných výsledků.

Firemní vzdělávání

Lokálním firmám i nadnárodním korporacím předávám své mnohaleté know-how z oblasti managementu, leadershipu či obchodu.

Konference

Přednášel jsem na stovkách akcí nejrůznějších formátů. Rád si připravím vstup i pro vámi pořádanou událost, stačí napsat.

Klub Petra Urbance

Staňte se členem mého klubu a čerpejte pravidelné dávky inspirace, motivace a podpory ze strany mé maličkosti i komunity lidí, kteří již součástí klubu jsou.

Přijměte pozvánku do klubu i vy. Na měsíc zdarma.

Poté 240 Kč měsíčně nebo 2 400 Kč ročně.

Spokojení klienti

... a co o mě řekli?

Pojďme se poznat ještě líp

Napište mi …

… nebo rovnou zavolejte!

z Česka

  • +420 735 019 833

ze Slovenska

  • +421 948 775 009